|
|  |
|
Продължителност - 8 дни
|
дати на заминаване/връщане: |
|
|
1 ден |
Среща на Терминал 1 Летище София, два часа преди полета. Директен полет до Кайро. Кацане на летище Кайро. Трансфер до Египетския музей в Кайро. Екскурзия включена в цената:
- Разглеждане на Египетския Музей (включена входна такса, екскурзовод и слушалки). Включен обяд на корабче на брега на река Нил.
Привечер настаняване в хотел Мövenpick Hotel & Сasino Сairo – Мedia City 5* или подобен. Вечеря. Свободно време или вечерни екскурзии по желание:
- Вечерен круиз по река Нил с вечеря и ориенталско шоу.
или Вечерно шоу – Звук и светлина на Египетските пирамиди в Гиза. Нощувка. |
2 ден |
Закуска. Екскурзия включена в цената:
- Посещение на Египетските пирамиди в Гиза с включена входна такса и екскурзовод.
Трансфер ж/п гара в Кайро и отпътуване с влак Кайро-Асуан. Вечеря и нощувка във влака. |
3 ден |
Закуска във влака. Пристигане в град Асуан. Трансфер до кораба. Настаняване. Обяд.
- Посещение на Високата стена, Големият язовир, храмът на Изида от о-в Филае и Незавършеният обелиск – включени в цената.
Вечеря. Нощувка на кораба, акостирал на пристанището на Асуан. |
4 ден |
Закуска. Преди обяд имате свободно време за почивка на палубата на кораба или автобусна екскурзия по желание:
- Абу Симбел – Храмовете от времето на Рамзес II са смятани за най-красивите египетски храмове въобще и са посветени на бога-слънце Ра, на на боговете Хор и Птах, както и на бога Хатхор. Построени са в чест на Рамзес II и на съпругата му Нефертари (под закрилата на ЮНЕСКО).
Връщане на кораба след обяд и отплаване за Ком Омбо. Посещение на Ком Омбо и храмът на бог Собек. Вечеря. Нощувка на кораба. |
5 ден |
Закуска. Туристическа програма включена в цената.
- Посещение на храмът на бог Хор в Едфу.
Трансфер до Луксор с автобус или с кораб, според преценка на местната фирма партньор. Посещение на част от обектите в Луксор. Вечеря. Нощувка на кораба. |
6 ден |
Закуска. Освобождаване на каютите.
- Посещение на Луксор – древната столица на египетските фараони.
- Посещение на Карнак и храмовете на Луксор.
Трансфер до Хургада с луксозен автобус. Настаняване в хотела. Свободно време за почивка. Вечеря. Нощувка. |
7 ден |
Закуска. Свободно време за плаж и забавления или по желание:
- Целодневно посещение на Райският остров – за почивка и шнорхелин
Или
- Възможност за допълнителна екскурзия – BADAWYA VIP – разходка из Сахара с ATV, джипове и езда на камили с ориенталска вечеря (или закуска, според програмата) и шоу програма.
Връщане в хотела. Вечеря. Нощувка. |
8 ден |
Закуска. Освобождаване на хотела. Трансфер до летище Хургада за полет към България. Продължитеолност на трансфер – около 30 мин.
|
| |
 |
Потребителите които разглеждат тази оферта, разглеждат също и:
|
|
|
Израел - Древност и съвремие |
София–Тел Авив–Яфо–Кесария–Акра–Хайфа–Назарет-Кана Галилейска–Тиберия-Капернаум–Табха–планината на Блаженствата–Голан–Мегидо–... |
Продължителност - 6 дни |
|
|
|
|
|
 |
Програмата е предварителна, фирмата организатор запазва правото си на
актуализация!
Уважаеми клиенти, информацията публикувана на този сайт е с
информационна и рекламна цел и е възможно да са допуснати грешки.
Съгласно чл.28, ал.2 от ЗТ достоверна и вярна се счита информацията,
предоставена в офиса на Висталис!
Още за Египет |
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|  |
Tърсене за: |
 |
| | |